بررسی کیفیت توده سنگ توسط روش ژئوالکتریک:

جهت بررسی کیفیت توده سنگ برای اهدافی همچون احداث تونل از روش ژئوالکتریک استفاده می شود.

در زون های برشی و خرد شده گسلی، مقدار مقاومت ویژه الکتریکی کاهش می یابد. در این بین اندازه قطعات سنگی رو به کوچک شدن می رود. به طوری که در این زون ها به ندرت قطعات سنگی با طول بیش از ۱۰ سانتی متر دیده می شود.

در این مکان ها به علت تشکیل درزه ها و شکاف های ایجاد شده منجر به ایجاد معبری جهت عبور جریان آب و در نتیجه افزایش درجه هوازدگی سنگ ها می شود. در سیستم رده بندی ژئومکانیکی سنگ ها، RMR سنگ های خیلی ضعیف انطباق بیشتری با زون های برشی و خرد شده گسلی دارند.

شرکت زمین ساخت پویان زمان با داشتن تجهیزات ژئوفیزیک بخصوص دستگاه ژئوالکتریک MAE ساخت کشور ایتالیا با توان ۶۵۰ وات و بهره گیری از کارشناسان ارشد ژئوفیزیک آماده همکاری با شرکت های پیمانکاری در زمینه سد و تونل می باشد.

شرکت زمین ساخت پویان زمان ارائه دهنده خدمات آزمایشگاه مکانیک خاک، آزمایشگاه بتن و تست جوش، زمین شناسی و اکتشاف معدن، ژئوفیزیک کاربردی شامل اکتشاف منابع آب زیرزمینی توسط روش ژئوالکتریک، اکتشاف معادن فلزی توسط روشهای ژئوفیزیک اکتشافی از قبیل مگنتومتری ( مغناطیس سنجی) ، گراویمتری معادن سرب، کرومیت و باریت، اکتشاف ژئوفیزیکی معادن سولفیدی توسط روش IP/RS مانند معادن مس و طلا، اکتشاف حفرات و قنوات توسط روش ژئورادار (GPR)، لرزه نگاری (دانهول) جهت تعیین تیپ زمین و ارائه خدمات میکروترمور می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست