پی جویی و تهیه نقشه زمین شناسی در مقیاس های مختلف برای اکتشاف مقدماتی معادن:

در مراحل ابتدایی اکتشاف معادن (اکتشاف مقدماتی)، بهترین راهکار جهت مشخص نمودن پتانسیل های معدنی ( اکتشاف رگه های معدنی و هندسه آنها) انجام پی جویی و مطالعات زمین بصورت نقشه زمین شناسی و اکتشاف چکشی می باشد.

مطالعات زمین شناسی مبنایی برای تهیه نقشه های تخصصی تر مانند نقشه های زمین شناسی اقتصادی ، زمین شناسی ساختمانی ، دگرسانی ، کالک های معدنی و غیره می باشند . بدین منظور تهیه و ترسیم نقشه های زمین شناسی با قابلیت تعریف بر پایه مقیاس پروژه (کوچک مقیاس و بزرگ مقیاس ) بنا به هدف اقتصادی و علمی پیش رو بسیار هائز اهمیت است .

در این سری مطالعات کلیه عوارض جغرافیایی (توپوگرافی ) و زمین شناختی منطقه شامل استراتیگرافی . لیتولوژی و واحدهای ساختاری . تکتونیکی مورد مطالعه قرار می گیرند .

در تهیه نقشه زمین شناسی ابتدا نقشه ها بر اساس عکس هوایی و اطلاعات ماهواره ای gis  تهیه و ترسیم می گردد. واحدهای سنگی مختلف و ساختارها استخراج و سپس طی برداشت های صحرایی ، نمونه گیری و مطالعات سنگ شناسی (مطالعات مقاطع نازک و مقاطع پولیش ) مورد بازبینی و تکمیل قرار می گیرند و در نهایت با تحلیل داده های حاصل نقشه ها و مطالعات زمین شناسی پردازش و تهیه می گردند . از مهم ترین کاربردهای نقشه های زمین شناسی به شناسایی پتانسیل های معدنی با توجیح بالا را میتوان اشاره کرد .

شرکت زمین ساخت پویان زمان با داشتن کادری مجرب از کارشناسان علوم زمین و ژئوفیزیک، ارائه دهنده خدمات علوم زمین از قبیل پی جویی و تهیه نقشه های زمین شناسی در مقیاس های مختلف،مطالعه مقاطع نازک، تفسیر داده های رسوبی و مطالعات پلاسر و پلایا، ژئوفیزیک اکتشافی ( مگنتومتری معادن آهن، ژئوالکتریک معادن رگه ای مانند منگنز، اکتشاف معادن سولفیدی به روش IP/RS ، گراویمتری معادن کرومیت و سرب، باریت و …)، تهیه نقشه ژئوشیمیایی و حفاری به روش مغزه گیری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست